Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U subotu 15. i nedjelju 16. ožujka u Celju održano je 37. izdanje sajam pčelarstva –API Slovenija. Sajam je održan u Sajamskom prostoru Celje. Organizatori ovog sajma su Pčelarski savez Slovenije i Javna savjetodavna služba.

Ovaj sajam ima međunarodni značaj jer pored domaćih izlagača na sajmu su bili prisutni i izlagači iz Austrije, Poljske, Mađarske, Rumunjske, Italije, Srbije i Hrvatske. Ove godine na sajmu ste mogli kupiti sve ono što vam je potrebno za pčelarstvo ali odaziv posjetitelja u subotu je bio manji nego prijašnjih godina. Pčelarska udruga Labin nije ove godine organizirala posjet sajmu, ali desetak Labinskih pčelara nisu ni ove godine zakazali već posjećuju sajam u svom aražmanu. Pored Labinjana bilo je i pčelara iz Buzeta, Pazina, Umaga, Novigrada. U foto i video galeriji možete pogledati ovogodišnji sajam.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine