Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U utorak 11 ožujka 2014 godine u Pazinu održana je Koordinacija pčelarskih udruga Istarske županije. Na sastanku su prisustvovali predsjednici, tajnici i povjerenici svih pčelarskih udruga ( Udruga pčelara Bujštine, Udruga Nektar iz Poreča, Udruga pčelara Buzet iz Buzeta, Udruga pčelara Lipa iz Pazina, Udruga pčelara Pula iz Pule te pčelarska udruga Labin iz Labina.

Dnevni red:

  • Predstavljanje delegata Istarske županije u HPS
  • Organizirano prisustvovanje Izbornoj skupštini HPS-a
  • Problematika pčelarstva u Istarskoj županiji

Dogovor svih pčelarskih udruga Istarske županije je da se odabere delegat od jedne pčelarske udruge. Ove godine na red je došla pčelarska udruga Labin koja je predložila svog kandidata gosp. Darka Martinovića. U kratkom predstavljanju gosp. Martinović založit će se za sve Istarske pčelare koje on predstavlja u HPS-u.
Ujedno se je zahvalilo dosadašnjem delegatu Arduinu Bubola na njegov doprinos u HPS.


Dogovoreno je da se organizirano ide na Izbornu skupštinu HPS-a koja će se održati 22. ožujka 2014. godine u Zagrebu. Istarsku županiju predstavljat će 8 delegata. Svaka udruga predložit će jednog delegata. Udruga pčelara iz Pule glavni su organizatori puta.

Problematika pčelarstva u Istarskoj županiji najviše se je govorilo oko predstojećoj pčelarskoj sezoni i rad povjerenika. Dogovoreno je da se u dogledno vrijeme svi povjerenici opet sastanu i pokušaju riješiti poteškoće preko svog delegata u HPS-u.

Koordinacija pčelarskih udruga Istarske županije
Cvetko Gortan - Labin

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine