Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U petak 28 veljača 2014 godine održan je Upravni odbor na kojem su bili prisutni ;
Zvonko Radas predsjednik udruge, Mauricio Kranjac tajnik, članovi Fredi Petrović , Vlado Peršić te povjerenik Cvetko Gortan. Član UO Vlado Hrvatin opravdano je izostao s sastanka.

Dnevni red:

  1. Izrada web stranice ( trenutačne aktivnosti i zaduženja članova )
  2. Koordinacija udruga Istarske županije.
  3. Skupština Hrvatskog pčelarskog saveza.
  4. Razno

Na sastanak UO pozvan je i gosp. Igor Klisović koji je zadužen za web stranicu. Gosp. Klisović obrazložio je trenutačno stanje izrade stranice i koje su potrebne radnje da se stranica stavi kompletna u funkciju.
Dogovoreno je da se svi maksimalno angažiramo i da svaki od nas pokriva jedan dio weba. Tako da zakonsku regulativu, sajmove i pčelare prati Cvetko Gortan a informacije od udruge pripremaju Mauricio Kranjac i Vlado Peršić.

Koordinacija Pčelarskih udruga Istarske Županije trebala bi se održati  11 ožujka 2014 godine gdje bi trebali sve udruge iz naše Županije potvrditi našeg delegata u Hrvatski pčelarski savez. Na sastanak će biti pozvan predsjednik udruge,tajnik i povjerenik.
O svim informacijama ćemo vas obavijestiti nakon sastanka.

Skupština Hrvatskog pčelarskog saveza održat će se 22 ožujka 2014 godine u Zagrebu.
Ovo je Izborna skupština i biraju se novi članovi NO, UO i  predsjednik saveza .
Delegaciju naše udruge odabrat ćemo nakon Koordinacije.

Pod razno smo informirani od gosp. Mauricia da nam se povećava najam prostora za iznos PDV-a, koji će pored ostalih troškova hladnog pogona biti otežano raditi i zaključak svih prisutnih je da u što kraćem roku ugovorimo sastanke s predstavnicima lokalne zajednice i obavijestimo ih o poteškoćama koje su nastale promjenama i pokušamo naći nova rješenja koja bi olakšala rad udruge.
Radas i Gortan dali su kratku informaciju da je dogovoreno s gosp. Debevc oko realizacije edukacijskog izleta u Vrhniku. Izlet bi se trebao održati u mjesecu lipnju. Na slijedećem UO odabrat će se odbor za pripremu realizacije izleta.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine