Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Obavještavamo pčelare da posjete sajam pčelarstva u Piacenzi koji će se održati od 7 do 9 ožujka 2014 godine u Sajamskom prostoru u Piacenzi.
31. izdanje ovogodišnjeg sajma pčelarstva i pčelarske opreme Apimell 2014 održat će se od 7. do 9. ožujka 2014. godine u Italiji – Piacenza. Ovaj sajam, koji se već tradicionalno održava od 1983. godine, prošle godine je posjetilo gotovo 25.000 posjetitelja

Apimell je zamišljen kao jedinstveno mjesto na kojem bi se zadovoljile potrebe i zahtjevi svih subjekata iz sektora pčelarstva. Godišnji je to događaj za sve one koji, na početku pčelarske sezone, žele istražiti sva moguća tehnička i operativna rješenja vezana za uzgoj pčela, kao i proizvodnju, preradu i pakiranje meda i proizvoda od meda.

Organizatori sajma su FAI - Federacija talijanskih pčelara , UNAAPI - Nacionalni sindikat talijanskih pčelarskih udruga, ANAI - Nacionalna udruga talijanskih pčelara i APAP - Udruga pčelara Piacenza.

Pčelarska udruga ove godine ne organizira posjet sajmu ali svakako apelira pčelare koji mogu u svom vlastitom aražmanu ili se priključe udrugama koje organiziraju posjet sajmu da svakako posjete sajam jer se ima što pogledati I kupiti.
U foto galeriji možete se prisjetiti  naš posjet sajmu u 2011 godini, a u video galeriji možete pogledati prošlogodišnji sajam.

 

 

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine