Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Završeni su 9. Dani meda u Pazinu koji su se održavali 21 i 22 veljače u Spomen domu u Pazinu. U ova dva dana 9. međunarodne prodajne izložbe pčelarskih proizvoda i opreme, u kojoj je sudjelovalo 80 izlagača iz Hrvatske, Srbije, BiH, Slovenije, pa čak i iz Poljske, pazinskim je Spomen domom prošlo oko osam tisuća posjetitelja.

 

Svaki posijetitelj mogao je naći sve ono što ga interesira o medu a pčelari su se mogli upoznati s novim izlagačima opreme. Među novim izlagačima svakako su  se istakli tvrtka GALA MED iz Obrovac Sinjski. Ova tvrtka je distributer za Hrvatsku poznate Poljske tvrtke LYSON koja je proizvođač pčelarske opreme. U video galeriji možete pogledati njihov propagadni DVD I možete se uvijeriti da imaju dobru opremu. Ova tvrtka će isto izlagati na Slovenskom sajmu pčelarstva u Celju 16 I 17 ožujka.
Svakako moramo izdvojiti prostor za OPG Peteani iz Vozilića koji već 6 godinu za redom izlažu svoje proizvode na Danima meda u Pazinu. Obitelj Peteani u svojoj ponudi imaju sve vrste meda koji sa nalaze u njihovom okruženju: kadulja, bagrem, livada, vrijesak I ostale pčelinje proizvode. Za sada su oni jedini predstavnici Labinskih pčelara a svima ostalim pčelarima ova obitelj može biti poticaj da i drugi pčelari s Labinštine počnu izlagati svoje proizvode.
U video galeriji možete pogledati proglašenje pobjednika na 18 županijskom ocjenjivanju meda, te foto galeriju 9 Dani meda.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine