Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U organizaciji Hrvatskog pčelarskog saveza, Bjelovarskog sajma, Pčelarskog saveza Bjelovarsko-bilogorske županije, Grada Bjelovara i Bjelovarsko-bilogorske županije 8. i 9. veljače održao se je 10. Međunarodni pčelarski sajam na Sajamskom prostoru u Gudovcu, koji je ujedno i prvi "Europski pčelarski sajam u Hrvatskoj".

Pčelarska udruga Labin organizirala je i ove godine posjet sajmu pčelarstva na Sajamskom prostoru u Gudovcu. Trideset i jedan pčelar otputovalo je u ranim jutarnjim satima iz Labina. U Isto vrijeme i Pulska udruga pčelara i pčelari Bujštine kreću prema Gudovcu, tako da ove godine iz Istarske županije preko sto pčelara posjećuju ovaj 10 ljubilarni sajam. U Sajamskom prostoru moglo se je vidjeti jako punu izlagača što domaćih ali isto tako i stranih. Pčelarska udruga Labin bila je prva udruga u Istarskoj županiji koja je 2004 godine organizirala posjet prvom pčelarskom sajmu. U ovih deset godina napredak je evidentan ali ove godine je premašio sva očekivanja.

U foto galeriji i video galeriji možete osijetiti ugođaj ovogodišnjeg  sajma pčelarstva.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine