Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Obavještavam Vas da ću dana 16 i 17 siječnja 2014 u vremenu od 17 do 19 sati u prostorijama udruge zaprimati obrasce koje imate u prilogu. Ove godine Agencija za plaćanje u poljoprivredi uvela je nove aplikacije i nova polja koje moraju biti jer inače evidencija pčelara nije kompletna, nije važeća i tada nema osnove za pristupu programskim mjerama.

Svi pčelari moraju do sada imati žiro račun, darum rođenja i poštanski broj. Molim pčelare za ozbiljnost kako bismo u što kraćem roku odradili ove promjene. Za ažuriranje podataka u 2014 godini za članove saveza plaća se po zajednici 2,00 kune dok ostali uplaćuju po zajednici 3,50 kuna.

Zamilio bi Vas da sa sobom ponedete karticu žiro računa ili potvrdu koju te dobili prilikom otvaranja žiro računa da si je mogu kopirati u prostoriji udruge radi arhive. Ako imate stare žiro račune bez IBAN-a  napišite mi samo točan broj računa a ja ću tada putem aplikacije dobiti Vaš IBAN.

Ujeno se zahvaljujem pčelarima (preko 30%) koji su već dostavili žiro račun i ubrzali mi ažuriranje podataka.

 

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine