Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Sa zadovoljstvom pozivamo vas na 3. Dane meda Labinštine. Na ocjenjivanje kvalitete meda istočne Istre "Ripenda 2018." pristiglo je 77 uzoraka meda iz Hrvatske i Slovenije. Ovogodišnja manifestacija održat će se 24. i 25. studenog u osnovnoj školi "Matija Vlačić" Labin sa početkom u 10:00 sati.

I ove godine Pčelarska udruga Labin Dane meda organizira uz potporu Županije Istarske, Općine Labin, Općine Raša, Općine Pićan, Općine Kršan, Općine Sv.Nedelja i LAG-a Istočna Istra.Potporu je dala i Turistička zajednica Grada Labina.Medijski pokrovitelji su Radio Labin, 5portal i Labinština.info.

 

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine