Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U sklopu manifestacije „Dani meda Labinštine“ održala se radionica za djecu „Male Pčelice“.Djeca iz dječjeg vrtića „Gloria“ oslikala su plakat na temu „Pčele na livadi“, izradila i oslikala košnicu i pčele od papira.Radionicu su pratile ravnateljica Orijana Šćulac Sellan i odgajateljica Snježana Desančić u Dječjem vrtiću „Glorija“.Polaznici radionice na glavama su imali ticala i predstavljali pčelice. 

Djecu se upoznalo kako se pristupa i pregledava košnica.Pokazao im se alat i oprema potrebni na pčelinjaku.Važnost i zadaću pčele i truta, kako se pčela orijentira pomoću Sunca, gdje pčela pronalazi nektar, pelud i propolis, te kako pčelinja zajednica gradi saće za skladištenje  svega potrebnog za prehranu pčela ispričala je pčelarka Silvia Stepančić.

Pčelarka Elena Brnjac koja je ujedno predstavljala maticu kraljicu pčela ispričala je djeci o životu i navikama matice.Čime se hrani, koliko jaja liježe dnevno i o njenoj ulozi u košnici.Nakon toga povela je djecu u ples matice gdje su se kroz vođenu vizualizaciju, ples i pokret djeca dalje educirala o životu pčela u zajednici te proširila svoj vokabular pokreta.

Voditeljice su djeci ispričale priču o pčelama, pogledao se animirani film te za kraj su djeca izrazila svoje dojmove o radionici.

                              

                                    

 

 

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine