Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U subotu 2.12.2017. godine u Labinu u organizaciji Pčelarske udruge  Labin održalo se 2. ocjenjivanje kvalitete meda Istočne Istre sa međunarodnim sudijelovanjem „RIPENDA 2017.“ .  Na ocjenjivanje pristiglo je 53 uzoraka meda, 38 pčelara Labinštine i susjedne županije Primorsko-Goranske, čiji je ukupni pobjednik Vlado Hrvatin iz Bartići s  medunom i  19,60 bodova.

Partneri manifestacije  Slovenski LAS-a s ciljem-Idrija, LAS-a Loškega pogorja- Škofja Loka, LAS-a Mežiške doline-Ravne na Korošken i njihovh 25 pčelara na ocjenjivanju su sudjelovali sa 27 uzoraka meda. Sveukupni pobjednik slovenskih pčelara je Janez Klemenčić s medunom i 19,90 bodova.

Sveukupno pristiglo je 80 uzoraka meda i sudjelovalo je 63 pčelara.

 

OCJENE KVALITETE MEDA ISTOČNE  ISTRE, CRESA, LOŠINJA

Ime             Prezime                          Uzorak            Vrsta meda                  Bodovi            Odličje

1. VLADO HRVATIN                            2                     medun                     19.60             zlato

2. BORAN  GVOZDENOVIĆ                   1                     medun                     19.40             zlato

3. MILIO TENČIĆ                                27                   medun                      19.33             zlato

4. CVETKO GORTAN                            12                   medun                      19.30             zlato

5. PČELARSTVO FAJDETIĆ                  58                   kaduljin med              19.30             zlato

6. ECIO TENČIĆ                                   69                  medun                      19.30             zlato

7. MATEJ GOBO                                  66                   medun                     19.27              zlato

8. IGOR  PETROVIĆ                            16                   medun                      19.17              zlato

9. ROBERTA MIJATON                        73                   medun                      19.17              zlato

10. IGOR KLISOVIĆ                            64                   medun                      19.13              zlato

11. IGOR  BATELIĆ                             7                     medun                      19.00              zlato

12. BRANKO FRANKOVIĆ                    63                   medun                       19.00              zlato

13. ELENA BRNJAC                             28                   medun                       18.73              zlato

14. BOJAN GLAVIĆ                             4                     medun                       18.60              zlato

15. MLADEN GLAVIĆ                          8                     medun                        18.53             zlato

16. NEDA BOŽIČKOVIĆ                      9                      vrijesov med                 18.47             zlato

17. ROBERTA MIJATON                     72                    cvjetni med                  18.37             zlato

18. MLADEN DRAGOSLAVIĆ              78                    medun                         18.33             zlato

19. BORIS MIKULJAN                        22                    medun                         18.07             zlato

20. MARKO BERTOŠA                       29                    medun                          18.03             zlato

21. EMIL LICUL                                 61                    medun                          17.93             srebro

22. IGOR  KLISOVIĆ                          65                    cvjetni med                    17.67             srebro

23. DANIJEL PAVINČIĆ                     18                     medun                          17.63             srebro

24. SONJA VUKOVIĆ                         25                     med od drače                 17.63             srebro

25. NEDA BOŽIČKOVIĆ                      10                    medun                           17.60             srebro

26. IVAN PIFAR                                74                    medun                           17.53              srebro

27. ZVONIMIR PAVIČIĆ                    3                      medun                           17.50              srebro

28. ANTICA BAŽON                          14                     medun                           17.50              srebro

29. SONJA VUKOVIĆ                        26                     medun                           17.23              srebro

30. ROBERT KOS                             77                     medun                           17.20              srebro

31. FREDI PETROVIĆ                       15                     cvjetni med                     17.13              srebro

32. CVETKO GORTAN                       11                     cvjetni med                     17.10              srebro

33. ROBERT KOS                             76                     cvjetni med                     17.10              srebro

34. KLAUDIO PETEANI                     68                     cvjetni med                     16.98              srebro

35. BORIS MIKULJAN                      21                     kaduljin med                    16.73              srebro

36. BRANKO FRANKOVIĆ                 62                     bagremov med                 16.60              srebro

37. DARKO MARTINOVIĆ                 71                     kaduljin med                    16.57              srebro

38. ROBERT KOS                             75                     cvjetni med                      16.40              srebro

39. MILAN ŠTIMAC                         60                      bagremov med                 16.20              srebro

40. MLADEN DRAGOSLAVIĆ            79                      kaduljin med                    16.17              srebro

41. KLAUDIO PETEANI                     67                      kaduljin med                    16.10              srebro

42. ANA BARIČEVIĆ                        13                      cvjetni med                     16.02              srebro

43. IGOR  BATELIĆ                          6                       bagremov med                 15.93              bronca

44. SONJA VUKOVIĆ                        24                     med od drače                   15.83              bronca

45. FLORIJAN RADIČANIN               23                     cvjetni med                      15.80              bronca

46. ORESTE KOCIJEL                       19                     kaduljin med                     15.67              bronca

47. MILAN ŠTIMAC                         59                     cvjetni med                      15.48              bronca

48. EMIL LICUL                               30                     bagremov med                 14.90              bronca

49. ALDO JURASIĆ                          80                    cvjetni med                      14.80              bronca

50. DANIJEL PAVINČIĆ                    17                    cvjetni med                      14.60              bronca

51. DARKO MARTINOVIĆ                 70                    cvjetni med                      14.08              bronca

52. BOJAN GLAVIĆ                           5                      bagremov med                 14.07              bronca

53. ORESTE KOCIJEL                        20                    cvjetni med                      10.78              zahvalnica

 

OCJENE KVALITETE MEDA SLOVENIJE

   Ime      Prezime                        Uzorak                  Vrsta meda                   Bodovi                 Odličje

1. JANEZ  KLEMENČIĆ                    50                       gozdni med                    19.90                zlato

2. RUDI VOGEL                              45                       gozdni med                    19.80                zlato

3.ANTON LAH                                37                       gozdni med                    19.70                zlato

4. JANKO HAVLE                            38                       gozdni med                    19.70                zlato

5.DANILO ŠMON                            41                       gozdni med                    19.70                zlato

6. ROMAN KOGELNIK                     42                       gozdni med                    19.60                zlato

7. PAVEL PRAPER                         43                       gozdni med                    19.60                zlato

8.ČEBELARSKO DRUŠTVO              51                       gozdni med                    19.50                zlato

          ŠKOFJA LOKA

9. JOŽE  FRELIH                             46                      gozdni med                     19.47                zlato

10. ALOJZIJ  PETRIČ                      39                      gozdni med                     19.43                zlato

11. ALEŠ DEMŠAR                         48                      gozdni med                     19.33                zlato

12. RADO LOTRIČ                          55                      gozdni med                     19.30                zlato

13. JANEZ KLEMENČIĆ                    49                      kestenov med                 19.23                zlato

14. MARTIN KOLENC                       31                      gozdni med                    18.90                zlato

15. RUDI BIZOVIČAR                      47                      kestenov med                 18.90                zlato

16. JANEZ KOŽUH                            54                     kestenov med                 18.80                zlato

17. ĆIRIL RUPNIK                            32                     smrekov med                  18.73                zlato

18.GREGOR FLERIN                          53                     gozdni med                     18.73                zlato

19.IVAN SKLEDAR                           52                     gozdni med                     18.57                zlato

20. IVAN BENČINA                           35                     gozdni med                     18.53                zlato

21. BLANKA VIDMAR                       33                     smrekov med                   18.40               zlato

22. KORDEŽ LUDVIK                         36                    gozdni med                      18.20               zlato

23. RENATOHABER                           40                    gozdni med                      18.10               zlato

24. ČIRIL  GANTAR                           57                    gozdni med                      17.87               srebro

25. MIRAN STRMČNIK                       44                    gozdni med                     17.00               srebro

26. ALOJZIJ  RUPNIK                         56                    gozdni med                     16.73               srebro

 

27. HILARIJ LIKAR                            34                    gozdni med                     16.23               srebro

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine