Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Pod  pokroviteljstvom korporacije 

Bayeru  petak 31. ožujka 2017.

sa početkom u 18:00 u

Domu sportova „Mate Parlov”

održati će se tri predavanja .

 

Predavanja  su usko  vezana za problematiku bolesti pčela .

Izv. prof. dr. sc. Ivana Tlak Gajger, dr. med. vet. posvetit će se temi „Aktualnosti vezane uz bolesti i sprečavanje gubitaka u pčelarstvu". Dr.sc. Ivana Tlak Gajger  dolazi sa  Zavoda za biologiju i patologiju riba i pčela Veterinarskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu .

Drugo predavanje odžrati će  Zlatko Tomljanović, dr.med.vet. „Kritične točke u suzbijanju rojenja i kontroli bolesti pčela”. Dr.med.vet. Tomljanovic  je viši stručni savjetnik za pčelarstvo Savjetodavne službe o invaziji grinjama Varroae destructor.

Zadnje predavanje izložiti će Momir Petrović, dr.med.vet. „Bayerova rješenja u kontroli varoze”,

Naglasimo da je Bayer  svjetski priznata inovacijska kompanija s tradicijom starom više od 150 godina te ključnim kompetencijama u područjima zdravlja i poljoprivrede.

 

Domaćin predavanja je Udruga pčelara Pula.

 

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine