Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Među nagrađivanim  medovima ove je godine bilo najviše medljikovca i lipovog meda, a samo jedan je bio bagremov. Najuspješnijim,  zlatom nagrađenim pčelarom, proglašen je Fredi Petrović (zlatno odličje za medljikovac), a u korak ga prate i kolege i kolegice iz drugih krajeva Istre

Ovogodišnji „Dani meda“, dvanaesti po redu,  održali su se u Pazinu  24. i 25. veljače. Ova manifestacija prepoznata  je i izvan granica  Istarske županije. U petak 24. veljače, LAG središnje Istre organizirao je okrugli stol „Domaće od mailh nogu“  na kojem je bilo riječi o važnosti i mogućnosti plasiranja domaćih namirnica u odgojno-obrazovne ustanove Istarske županije. Uvodna izlaganja su imali Marija Dagostin, zdravstvena voditeljica DV „Olga Ban“ iz Pazina, dr. sc. Mihaela Dujmovinaš , nutricionistica, dr. med. spec. epidemiologije Aleksandar Stojanović, ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije, dipl. ing. Milan Antolović, pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu, šumarstvo, lovstvo, ribarstvo i vodoprivredu županije Istarske i dipl. ing. agr. Krešimir Ivančić, pomoćnik ministra poljoprivrede Republike Hrvatske.

U večernjim  satima održana je svečana dodjela priznanja za najbolje ocijenjene vrste meda. Na ocjenjivanje kvalitete u sklopu 12.-tih „Dana meda“ bilo je prijavljeno 22 uzorka istarskih proizvođača, koji su analizirani i ocjenjivani u Zavodu za ribarstvo, pčelarstvo i specijalnu zoologiju zagrebačkog Agronomskog fakulteta. Šampionom s maksimalnih 20 bodova proglašen je medljikovac Vinka Dantinjane iz Motovuna, 9 medova je  nagrađeno zlatnom medaljom, 5 srebrnom medaljom i 5 brončanom medaljom.  Među nagrađivanim  medovima ove je godine bilo najviše medljikovca i lipovog meda, a samo jedan je bio bagremov. Najuspješnijim,  zlatom nagrađenim pčelarom, proglašen je Fredi Petrović (zlatno odličje za medljikovac), a u korak ga prate i kolege i kolegice iz drugih krajeva Istre:  Ana Štoković, Dario Vežnaver, Edi Tanković, Darko Koren, Eđidio Benčić, Lorena Šestan, Bogdan Komparić i Arduino Bubola. Srebro su osvojili Arduino Bubola, Goran Gržetić, Klaudija Anđelini, Vinko Dantinjana i Mladen Štoković, a broncu Davor Pahović, Ferdinand Brajković, Lučano Melon i Boris Hrvatin.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine