Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U subotu 11 travnja. 2015. godine. održana je redovna Skupština Hrvatskog pčelarskog saveza. Skupština je održana u Zagrebu u hotelu „Antunović“. Zbog nedostatka kvoruma Skupština je započela s radom u 12 sati, a ne kako je bila predviđena u 11 sati.

Sva su izvješća prihvaćena od strane skupštinara. Donešena je odluka o izmjenama i dopunama Statuta HPS-a zbog usklađivanja Statuta s novim Zakonom o udrugama. Za Likvidatora HPS-a prihvaćena je predsjednica Nadzornog odbora HPS-a.

 

Istarsku županiju predstavljali su šest delegata: iz UP Pula gosp. Miro Bulić, UP Lipa Pazin gosp. Boris Hrvatin, UP Bujštine gosp Slavko Bijuk te predstavnici PU Labin Klaudio Korva i Cvetko Gortan.

Darko Martinović predstavljao je delagata Istarske županije u Upravnom odboru HPS-a.

Delegati PU Nektar iz Poreča i PU Buzet nisu se odazvali na Skupštinu..

Cvetko Gortan

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine