Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U subotu 14. i nedelju 15. ožujka. u Celju održano je 38. Izdanje sajam pčelarstva – API Slovenija. Sajam je održan u Sajamskom prostoru Celje ali po prvi puta sajam je održan u većoj hali. Organizatori ovog sajma su Pčelarski savez Slovenije i Javna savjetodavna služba.

Ovaj sajam ima međunarodni značaj jer pored domaćih izlagača na sajmu su bili prisutni i izlagači iz Austrije, Poljske, Mađarske, Francuska, Finska, Srbije, Hrvatske a jedan izlagač je bio iz Pakistana.

Ove godine na sajmu ste mogli kupiti sve ono što vam je potrebno za pčelarstvo. Cijene su bile više nego prijašnjih godina. Pored sajma pčelarstva u isto vrijeme samo u drugom paviljonu održava se i sajam cvijeća. Pčelarska udruga Labin je jedina pčelarska udruga u Istarskoj županiji koja je ove godine organizirala za svoje članove i članove njihovih obitelji posjet sajmu. Uz ugodno druženje i zajednički ručak u Trojanama može se reći da će posjet sajmu ostat u dobrom sjećanju. Ovom prilikom želimo se zahvaliti Općini Svetoj Nedelji na sufinanciranju autobusa.

Slike sa sajma u Celju možete pogledati u foto galeriji.

Cvetko Gortan

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine