Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Hrvatski pčelarski savez osnovan je 12. prosinca 1954. godine. U ono vrijeme na teritoriju Republike Hrvatske tadašnje bivše SFRJ. Djelovalo je 12 pčelarskih zadruga i 4 pčelarska društva. Jedan od osnivača i prvi predsjednik Saveza bio je akademik Ivo Tomašec.

Cilj HPS-a od samog osnivanja do danas je razvoj i unapređenje pčelarstva na teritoriju Republike Hrvatske i promocije pčelarstva u svijetu. Svečana Skupština održana je 6. veljače 2015. godine u hotelu Dubrovnik u Zagrebu.

Prisutne je pozdravio predsjednik Saveza gosp. Vladimir Bilek te u kratkom govoru osvrnuo se je na rad Saveza u proteklih 60 godina. Počasni gosti su bili zamjenica ministra poljoprivrede gospđ. Snježana Španjol, predstavnici Grada Zagreba, Hrvatske poljoprivredne agencije, Susjednih Saveza iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovačke. Zbog lošeg vremena delegacija Istarske županije preko Republike Slovenije uspjela je prisustvovati svečanoj Skupštini. Pčelarske udruge Istrske županije predstavljali su ; Prodan Emil PU Buzet, Kovač Ivan PU Nektar-Poreć, Robert Krnjus PU Lipa-Pazin, Gregurić Damir PU Buje, Darko Martinović i Cvetko Gortan PU Labin.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine