Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Obavještavaju se pčelari da sukladno Pravilniku o držanju pčela i katastru pčelinje paše potrebno je ažurirati podatke za potrebe Evidencije pčelara i pčelinjaka.
Obrazac „Godišnja dojava“ koji je u prilogu ovoga dopisa potrebno je ispuniti i predati povjereniku u zadano vrijeme i mjesto primitka.Za točnost podataka odgovara svaki pčelar svojim potpisom.

Prilikom dostavljenih podataka o broju pčelinjih zajednica povjereniku, svaki pčelar koji je član HPS-a treba uplatiti 2 kune naknade (temeljem odluke UO HPS-a od dana 26.01.2012) za svaku pčelinju zajednicu u svrhu ažuriranja podataka, dok svaki pčelar koji nije u HPS-u treba uplatiti 3,5 kuna po pčelinjoj zajednici (temeljem odluke UO od 26.01.2012 ).

Neophodno je istaknuti važnost ažuriranja podataka u Evidenciju pčelara i pčelinjaka i to:

  • zakonska obaveza za svakog pčelara je da mora ažurirati svoje podatke u Evidenciji, u suprotnom može biti kažnjen od strane nadležne inspekcije
  • bez ažuriranja podataka nema mogućnosti korištenja potpora iz Nacionalnog pčelarskog programa
  • seleći pčelari koji nisu ažurirali podatke neće moći koristiti potvrdu za registraciju pčelarskih vozila
  • putnica koju izdaje nadležni veterinar za potrebe selenja pčela, također je vezana uz Evidenciju pčelara i pčelinjaka jer je ista sastavni dio JRDŽ ( Jedinstvenog registra domaćih životinja ) pri Upravi za Veterinarstva
  • potpora na lokalnoj razini ( općine, gradovi, županije) koriste podatke iz Evidencije pčelara i pčelinjaka, a dostavlja im ih HPS.

Kao što vidite iz navedenog važnost ažuriranja podataka je nužna  i obveza svakog pčelara u Republici Hrvatskoj.

Zato pozivam sve pčelare s područja Općine Raša, Sveta Nedjelja, Kršan, Pićan te Grad Labin da podnesu Godišnju dojavu u prostorijama pčelarske udruge Labin Rudarska 1, I kat preko puta Porezne uprave bivša zgrada IUR-a.

Obrasce možete preuzeti sa stranica Hrvatskog pčelarskog saveza.

OBRAZAC UPISA U EVIDENCIJU PČELARA I PČELINJAKA

OBRAZAC GODIŠNJE DOJAVE BROJA PČELINJIH ZAJEDNICA

Četvrtak 19  veljače 2015. u 17.00 do 19.00 sati.

Petak 20. veljače 2015. u 17.00 do 19.00 sati.

Pčelari koji se po prvi puta  upisuju u Evidenciju pčelara i pčelinjaka dužni su si otvoriti žiro račun i kopiju osobne.

Za naglasiti je da se ažuriranje Evidencije mora dovršiti zaključno do 30.03.2015. godine, kada se Evidencija pčelara i pčelinjaka „ zaključava „ jer se predaje u Agenciji za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju. Ovim putem naglašavam da nema naknadnih upisa, odnosno svi oni koji su upisani u Evidenciju pčelara i pčelinjaka  i  koji su ažurirali svoje podatke do 30.03.2015. godine, ostvaruju pravo na sudjelovanje u programskim mjerama Nacionalnog pčelarskog programa za 2015. godinu.

Povjerenik,

Cvetko Gortan
098 193 85 50

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine