Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

Poštovani pčelari Labinštine obavještavam Vas da će se početkom srpnja vršiti podjela lijeka protiv varroe za 2014 godinu. Svi pčelari bit će obaviješteni putem e-mail adrese ili putem mob. oko točnog termina preuzimanja lijeka Molim pčelare za ozbiljnost kako ne bi stvorili sebi i meni problem, jer od ove godine očekuju se tri kontrole od strane Agencije za plaćanje u poljoprivredi i to;

  • Kontrola prilikom preuzimanja lijeka od strane HPS-a. ( kontrola povjerenika )
  • Kontrola prilikom preuzimanja lijeka od strane povjerenika.( kontrola udruge )
  • Kontrola pčelara na pčelinjacima.

Svi pčelari prilikom preuzimanja lijeka potpisat će tri primjerka obrasca koji jedan ostaje kod pčelara a ostala dva idu u HPS.
Obrasce treba čuvati u slučaju kontrole Agencije, te obavezno moraju čuvati ambalažu pakovanja i sve potrošene letvice lijeka nakon upotrebe.
Pčelari su dužni postaviti lijek do 30 kolovoza 2014 godine kada prestaje mjera.
Ambalaža potrošenog lijeka još se ne zna gdje će se uskladištiti ali o tome ćemo vas pravovremeno obavijestiti. Pojačana kontrola od ove godine je zato što 50 % lijeka financira EU.

Povjerenik
Cvetko Gortan

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine