Postanite naš član

Ispunite obrazac i postanite član Pčelarske udruge Labin

Obrazac

U ponedjeljak 14 travnja 2014. godine održan je radni sastanak s gosp. Tuliom Demetlikom gradonačelnikom Grada Labina. Predstavnici pčelarske udruge Labin bili su gosp. Zvonko Radas predsjednik udruge, Darko Martinović delegat Istarske županije u HPS-u te povjerenik Cvetko Gortan.

Svrha sastanka bila je:

  • Povećanje najma prostorije udruge,
  • Problematika pčelarstva na Labinštini.

Udruga od 2009. godine ima u najmu prostor od Grada. Ove godine najam nam se je povećao za iznos pdv-a i time nas je doveo i još teži položaj. Gosp. Radas zatražio je od gradonačelnika da pokuša u što kraće vrijeme naći rješenje oko smanjenja iznosa najma jer s ovim povećanjem  za nas je to preveliki trošak jer prostorije udruge koristimo samo za rad Upravnog odbora i rad povjerenika. Ovog trenutka naša članarina pokriva hladni pogon. Dodao je da imamo ponudu od Općine Raše za puno manji iznos, ali da ne bi htjeli seliti u drugu Općinu dok ne vidimo dali se može kako naći bolje rješenje od Grada Labina.

Gosp. Demetlika založit će se da u što kraće vrijeme nađe rješenje .
Gosp Martinović dodao je da kao delegat Istarske županije ima obavezu prema svim pčelarima naše županije zastupati interese u HPS-u, a isto tako želi biti aktivan oko razvoja pčelarstva na Labinštini. Na to se je nadovezao povjerenik Gortan gdje je u kratko obavijestio gosp. Demetliku o trenutačnom stanju pčelara na Labinštini i uloga pčelara u društvu. Upoznat je s pčelarima po svim Općinama i Gradu i zamolio je gradonačelnika da nam u rujnu omogući prisustvovati Koordinaciji Grada i Općina Labinštine, kako bismo sve načelnike obavijestili o trenutačnom stanju pčelarstva na Labinštini i želje koje bi htjeli realizirati u narednim godinama. O svim aktivnostima i rješenjima obavijestit ćemo vas putem weba.

Prijava

Pretraživanje

Herbarij

Ljudi su od davnina koristili biljke iz svoje okoline za različite potrebe, pčelari biljke gledaju drugačijim očima, prije svega se informiraju o onim medonosnim

Opširnije...

Košnice

Docs / SupportKošnica je nastamba za pčele u kojima zbog lakše manipulacije pčelama i medom čovjek smješta pčelinje zajednice. Nekad da bi došao do meda ljudi su morali ugušiti pčele. Razvojem pčearstva dolazi se do novih spoznaja pa tako bilježimo brojne vrste košnica.

Opširnije...

Vrste pčela

Vrste pčelaNa svijetu ima približno oko 20 000 vrsta pčela gotovo na svim kontinentima. Najčešća je vrsta pčela medarica (apis mellifera), podrijetlom iz Afrike. Naselila se u Mediteranske zemlje i Europu prije nego što se nastanila u Aziji, Australiji i Sjevernoj Americi.

Opširnije...

Joomla templates by Joomlashine